Öğrencilere müjde! Nisan ara tatili 14 gün oluyor!

Eğitim öğretimde radikal adımlar atılmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde eğitim öğretimdeki gün sayısının artması gündeme gelmişti. Şimdi ise 1 haftalık Nisan ara tatilinin 14 gün yani 2 hafta olması gündemde.

Bilindiği üzere öğrenciler 1. Sınavlar sonrasında dinlenmek için 1 haftalık ara tatile giriyorlar. Son birkaç senedir sistem bu şekilde işliyor.

Yeni Milli Eğitim Bakanı göreve geldiğinde öğretmenler arasında bir anket yapmış ve ara tatillerin kaldırılıp kaldırılmamasını sormuştu.

Nitekim bu ankette öğretmenler ara tatil sisteminin devam etmesi yönünde oy kullanmışlardı. En azından çoğunluk bu yönde görüş bildirmişti.

Daha sonra eğitim öğretimin gün sayısının arttırılması gündeme taşındı. Şimdi ise bambaşka bir konu konuşuluyor. Bu bağlamda tabi ki önümüzdeki Nisan tatili de 14 güne çıkmış olacak.

Buradaki amaç öğrencilerin sınav sonrasındaki yorgunluklarını atıp, 2. Sınavlara daha iyi bir hazırlık dönemi ile girmeleri.

Ayrıca son sınıfların yerleştirme sınavlarına hazırlanmaları için son bir şansın verilmek istenmesi. Peki buradaki ekstra 1 hafta nereden gelecek?

Hemen söyleyelim. Okulların 1 hafta erken açılarak buradaki 1 haftanın Nisan tatiline dahil edilmesi planlanıyormuş.

Elbette bunlar şimdilik kulis dedikodularından ibaret. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x